کود زیستی بیوآزوسپیر

تماس بگیرید 

: کد محصول
115280
: درصد تخفیف
0
: تعداد نظرات
0
: تعداد بازدید
203
: موجودی انبار

کود بیولوژیک بیوآزوسپیر حاوی سه باکتری ست که تثبیت کننده نیتروژن، حلال فسفر و پتاسیم می باشند.

سفارش محصول
کود زیستی بیوآزوسپیر

تماس بگیرید  تومان

سفارش محصول

کود زیستی بیوآزوسپیر نیز یکی از کودهای زیستی است که دارای باکتری های مفید است که از خاک های کشور و ناحیه ریزوسفر جداسازی شده اند، این میکروارگانیسم ها در مراحل مختلف در شرایط آزمایشگاهی،گلخانه ای و مزرعه ای آزمون های مختلفی را گذرانیده اند و در نهایت بین صد نمونه از موثرترین انها در ساخت این کودزیستی استفاده شده است. بومی بودن میکروارگانیسم های استفاده شده در این کود زیستی سازگاری با محیط زیست و نداشتن اثرسوء روی گیاه،حیوان و انسان و در نهایت محیط زیست می تواند از مهمترین مزیت های این کود محسوب شود. در تهیه این کود از باکتری های مختلفی استفاده شده که بنابه نوع محصول تولیدی فرمولاسیون های مختلفی دارد. استفاده از کود بیوآزوسپیر با محصولات شما می تواند ضمن کاهش مصرف کودهای شیمیایی در شرایط تنش های محیطی مثل شوری و خشکی، عملکرد کمی و کیفی بهتری داشته باشند. این کود با تاثیر مثبت نقش بسزای در شادابی، کمیت و کیفیت تولید محصولات ارگانیک مانند طعم و رنگ خواهد داشت. 
 مشخصات باکتری های موجود در کود زیستی بیوآزوسپیر
Pseudomonas chlororaphis
این باکتری عامل قوی بیوکنترل قارچ­های بیماری­زا بوده و بطور موثر باعث کلونیزاسیون ریشه گیاهان می ­شود. همچنین توانایی تولید هورمون ­های محرک رشد و اکسین، تشکیل بیوفیلم، تولید سیدروفور، تولید آنزیم ­های لیپاز، پروتئاز و کیتیناز، سیانید هیدروژن و حلالیت فسفات را دارد. همچنین مطالعات نشان داده که این باکتری باعث تحریک رشد گیاهان یونجه، گندم، سویا، ذرت و نیشکر شده و قدرت جوانه ­زنی و سلامت گیاهچه را افزایش می ­دهد.
Ochrobacterum intermedium
این باکتری ریشه گیاه گندم را به شدت کلونیزه کرده و در شرایط تنش گیاه ناشی از فلزات سنگین و شوری، باعث افزایش درصد جوانه ­زنی گیاه و افزایش شاخص ­های رشدی می­ شود. تولید سیدروفور، حلالیت فسفات و تثبیت نیتروژن برای این باکتری گزارش شده است.
Bacillus sp.
باکتری بیوکنترلی بسیار قوی که انواع بیماری ­های هوازاد و خاکزاد را کنترل کرده، به عنوان کود زیستی و افزاینده رشد گیاهان شناخته می ­شود. در صورت استفاده این باکتری بصورت بذرمال، باعث محافظت بذر و افزایش جوانه ­زنی می ­شود. کلونیزاسیون روی ریشه گیاهان را افزایش داده و محرک رشد است و انواع هورمون ­های گیاهی از جمله اتیلن، بوتانون و اکسین را سنتز می­ کند. همچنین این باکتری ترکیبات فرار متنوعی داشته و بیوفیلم تشکیل می­دهد.
مزایای استفاده از کود:
·تثبیت نیتروژن هوا و کاهش مصرف کودهای ازتی
·آزاد سازی فسفر و پتاسیم از شکل نامحلول و تثبیت شده به شکل قابل استفاده گیاه در نتیجه کاهش مصرف کودهای فسفری و پتاسیمی
·تولید سیدروفور،جذب بهتر عناصر میکرواز قبیل آهن، روی . منگنز
·تولید هورمون های گیاهی حیوانی سیتوکنین،جیبرلین و اکسین که باعث رشد بهتر گیاهان،توسعه سیستم ریشه ای و جذب بهتر آب و عناصر عذایی میشود
·افزایش محصول و عملکرد(5الی25درصد) و پایداری بیشتر تولید در برابر عوامل بیماری های خاکزی شده و افزایش کیفیت محصول
دلایل استفاده از این کود:
·سازگاری با محیط زیست
·نداشتن اثر سوء بر طبیعت، انسان و حیوان
·کاهش مصرف کودهای شیمیایی
·نداشتن منبع مصرف در کشاورزی ارگانیک و با کیفیت بالا برای سلامتی بدن
·اثربخشی بیشتر در شرایط زیر حد مطلوب
·کمک به  پایداری و استواری گیاهان در شرایط تنشی
·موثر در استقرار گیاهان در اراضی فرسایش یافته
این کود به صورت پودری در بسته بندی200گرمی تولید می شود.
 
·همراه با کودهای فسفزی ، پتاسیمی و نیتروژنی به صورت کودمال به میزان 2 بسته در 100 کیلوگرم قبل از کاشت و در هنگام سرک دهی توصیه می شود. این توصیه برای
محصولاتی مانند برنج، ذرت ، کنجد ، پنبه و سایر محصولات تابستانی نتایج خوبی داشته است. باعث کارایی بهتر کودهای شیمیایی و رشد بهتر در زمان پنج دهی و یا سنگین تر شدن خوشه ومیوه ها می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
مارا در شبکه های مجازی دنبال کنید

مارا در شبکه های مجازی دنبال کنید

Instagram: @tameesheh

Email

Email

info@tameesheh.ir

پاسخ گويي از  8 صبح الی 17 عصر

پاسخ گويي از 8 صبح الی 17 عصر

+۹۸9112909744

سفارش آنلاين

سفارش آنلاين

سفارش محصولات

درباره ما

:حضرت علی (ع)
.هر کس آب و خاکی داشته باشد و با این حال فقیر باشد، خدا او را از رحمت خویش دور میکند 

انواع سرویس ها

عضویت در خبرنامه